Ahjud, kaminad, pliidid soemüüridega ja korstnad on olnud Eesti kodudes kasutusel aastasadu.

Ahjust või kaminast saadav soojus lisab kodule hubasust. Tänapäeval on neile lisaks veel väga palju moodsaid küttesüsteeme, kuid traditsiooniline ahiküte pole samuti kuhugi kadunud. Ja ilmselt ei kao veel pikka aega.  Levinud lahendus on ka nn kombineeritud küte: majas on olemas nii ahi  kui ka näiteks soojuspump, mis siis üksteist toetavad. Aja jooksul on arenenud ka ahjuehitus: materjalid ja tehnoloogia.

Peamine eesmärk on, et ahi saaks köetud võimalikult vähese küttekogusega ja annaks tuppa võimalikult palju sooja. Lisaks peab korralikult ja õigesti ehitatud ahi vastu pidama aastakümneid. Ja muidugi pakub korralik ahi või pliit ka rohkelt silmailu.

Omades üle 15a kogemust, suudame töötada kiiresti ja puhtalt.  Samuti omame selleks tööks vajalikke kutsetunnistusi. Tööde teostamisel järgime kehtivaid tuleohutus- ja ehitusnorme.

Peale töö valmimist väljastatakse  kliendile nõuetekohane küttekolde pass ja kasutusjuhend. Töödel on garantii.

Väga tähtis on ahjude, pliitide, korstnate õigeaegne ning regulaarne hooldamine. Kortermajas peab korstnapühkija  käima igal aastal. Eramajas võib küttekoldeid ka ise puhastada, korstnapühkija peab käima kindlasti iga 5a tagant ja väljastama peale puhastamist nõuetekohase akti. Vägagi soovitatav oleks ka eramajja korstnapühkija kutsuda igal aastal.  Korstnapühkija kontakti leiad siit.

 

 

Meie pakume tavaliselt kliendile võtmed kätte lahendust. Olles kohapeal tutvunud kliendi soovide ja vajadustega, selgitame välja, milline küttekeha(pliit, ahi, kamin, korsten) on sinna sobivaim.  Võttes arvesse hoone soojapidavust, tubade asetust ja paljusid  muid asjaolusid.

Tihti on uut pliiti või ahju vaja vana olemasoleva asemele. Vajadusel lammutame vana küttekeha ja teisaldame objektilt.

Peamiselt oleme spetsialiseerunud tellisest ahjude, pliitide-soemüüride ning korstnate ehitamisele. Viimistluseks on  palju erinevaid võimalusi : nn puhasvuuk, ülekrohvimine, katmine looduskivi või keraamilise plaadiga. Vajadusel ehitame ka plekist kestaga või ahjupottidest ahjusid.

Mõnikord pole vaja täiesti uut küttekeha ehitada. Tegeleme ka vanade küttekollete remondi ja renoveerimisega.

Meie tehtud töödega saad tutvuda siin.

 

Comments are closed.